Poradna

Bojíte nebo stydíte se na něco zeptat? Zkuste anonymní internetovou poradnu, kde vám odborníci pod vedením primářky dětské onkologie v Brně MUDr. Viery Bajčiové, CSc. zodpoví vaše dotazy. Na dotazy se budeme snažit zareagovat v co nejkratším termínu.

Vložit nový dotaz

povinné položky

Martin, 22.09.2018, 08:08:38

Dobrý den,je mi 42let již nějaký čas se mi varle přitahuje dovnitř do těla, donedávna bylo vše OK, až posdlední dobou, je to dosti nepříjemné,pravé varle je jakoby neustále přitahováno k tělu (přijde mi, že ho přitahují žíly??, které ho jakoby drží v šourku a přitahují dovnitř do těla a i ty žíly jsou na pohmat bolestivé), někdy více, někdy méně a je to vcelku nepříjemné, občas cítím takovou tupou bolest v podbřišku a i v šourku, nad varletem, ak se přitahujue, přijde mi že je šourek i na pohmat méně citlivy, díky této bolesti mám i problém s erekcí..Byl jsem na ultrazvuku, dle urologa vše OK a předepsal mi Detralax. Moc děkuji za odpověď.

pokud jste byl u urologa a vyšetření, tak já Vám neumím víc pomoci.

Pravy zvetseny

Kkkk, 18.09.2018, 11:13:20

Zdravím, mám už pár let problémy s pravým varletem, pamatuji si že nejdříve mě jen tak nepatrně bolelo, později pichalo velice intenzivně i v noci. Po pěti letech je nyní dvakrát větší než levé. Pokaždé když jdu k lékaři tam tam vidi, že mám hypochondrické bludy, což mě zařazuje do skupiny populace která se vyhýbá doktorům. Mám už nespočet chronických bolesti a útvaru po těle které jen prohlubují bezmoc a opovržení vůči celé společnosti. Zdravotní systém pro mě nefunguje. A mít trochu více smůly tak bych už zemřel na rakovinu varlat. Rakovinu tedy nemám, to bych již nebyl mezi zivymi, ale jaká je šance že se mi z tohoto paliveho varlete mohlo stát něco život ohrožujícího? Momentálně mě to jen stojí partnerske vztahy a duševní pohodu, do budoucna bych to videl i na sebevražedné sklony, to jde všechno ruku v ruce s bolesti, ztrátou důvěry a vyhýbavou poruchou kterou trpím.

NO, Váš problém je spíše psychologický, spousta tělesných problémů je způsobena psychicky, tzv. psychosomatické nemoci. Ale já Vám jako dětský onkolog jen zřěží mohu pomoci.

Pavel, 17.09.2018, 00:10:31

Dobrý den, minulý týden mě zničeho nic začlo pobolívat pravé varle v práci ( řidič kamionu), během dne chvíli bolelo, chvíli nic, druhý den to bylo lepší a třetí bez bolesti uplně. Při pohmatu je cítit malá nerovnost, odhadem 2mm jakoby žilka zespod pravého varle, mám se obávat a bežet k lékaři? Děkuji

ne, není nutné, velmi pravděpodobně drobná varikokéla

Dan, 16.09.2018, 08:19:21

Dobrý den, našel jsem si v šourku uprostřed tvrdou kuličku ccc 6mm. Nebolí, mám ji tam už delší dobu. Co to může být? Jedná se o nádor?

myslím že ne, v čase by se zvětšovala

Adam Stejskal, 12.09.2018, 07:18:26

Dobrý den, bolely mě mé koule asi 3 dny a pak to přestalo, je to něco závažného ??

kd\yž to přestalo, tak ne. A nádor obvykle nebolí

útvar ve varleti

anonymní přítelkyně, 10.09.2018, 17:36:19

Dobrý den, před rokem jsem nahmatala příteli pod kůží pravého varlete tvrdý útvar, velikosti špendlíkové hlavičky. Není k ničemu uchycen, jde s ním pod kůží pohybovat. Docela mě to vylekalo, ale on nad tím jen mávl rukou, že prý to má už asi odjakživa (nahmatal si to poprvé v období cca když mu bylo 13let. Nyní je mu 23let). Nikdy to tvar nezměnilo a nikdy nebolelo. Jednou byl na urologii kvůli vystouplé křečové žíle přímo na penisu, která ho bolela. Dostal na to akorát Lioton aby si to mazal. Doktor při běžném prohmatu nic podezřelého nenahmatal. Nyní ho ale začalo to pravé varle samo od sebe bolet. Může s tím ta tvrdá boulička nějak souviset? Slyšela jsem, že rakovina nebolí a když začne, tak už je pozdě...

ne, za rok by měl obrovský metastatický nádor.

Kulička na zadní části varlete

Tomáš, 03.09.2018, 08:18:10

Dobrý den, přibližně před 3 měsíci jsem si na pravém varleti nahmatal tvrdou kuličku (hrbolek) o velikosti 2-3 mm která při doteku bolí (tupá bolest). Kulička je ohraničená a nachází se na zadní části varlete (u výstupu chámovodu). Při návštěvě lékaře mi bylo řečeno že je to součást zakončení semenného provazce a že je to zduření, které samo vymizí do 1 měsíce, nicméně si nejsem jist, zda lékař nahmatal správný útvar. jelikož nezmizel ani po 2 měsících a přijde mi že se semenným provazcem nesouvisí a pravděpodobně se i mírně zvětšil. Je možné že takový útvar je orpavdu součást zakončení semenného provazce?

je to možné, nádor by za to časové obodbí byl už podstatně větší

Martin, 27.08.2018, 13:26:31

Dobrý den,kde se prosim Vas nachází povrch varlete?:) Děkuji

tak to si najděte na google obrázky

Dotaz

Martin, 27.08.2018, 10:35:53

Dobrý den,za jak dlouho by se projevily příznaky nádoru? Jak rychle roste nerovnost? Děkuji

řádově v týdnech

Jan, 24.08.2018, 21:46:13

Dobrý den, mám varikokélu a občas jí nemám a občas ano. Může se zeptat co to způsobuje?

když ji máte, tak ji máte, jen se může měnit její naplnění. Pokud nedělá žádné problémy a není rozsáhlá, tak ji není nutno řešit