Poradna

Bojíte nebo stydíte se na něco zeptat? Zkuste anonymní internetovou poradnu, kde vám odborníci pod vedením primářky dětské onkologie v Brně MUDr. Viery Bajčiové, CSc. zodpoví vaše dotazy. Na dotazy se budeme snažit zareagovat v co nejkratším termínu.

Vložit nový dotaz

povinné položky

Bolavé žilky na varleti

Denis š., 13.06.2018, 21:41:22

Dobrý den, na levém varleti mám varikokélu a na pravém mám přilepené žilky na varleti a na dotek bolí... doufám že to není rakovina.. žádné hůlky tam nemám ale prave varle mám o 0,5cm větší než levé... na pravém prsu jsem měl před rokem pod bradavkou takový tvrdý útvar co na dotek Bolel a teď se to přemístilo na levé prso... četl jsem ze to muže být příznak rakoviny... občas to prso bolí. Nevíte jestli to je rakovina nebo ne? Varle mám o trosku větší a není tvrdé a nejsou na něm bulky ale občas me bolí ty žilky na něm... děkuji za odpověď

ty žilky jsou drobná varikokéla, nevím věk, ale dle otázek počítám kolem 13 - 16 let, takže ten nález na prsou může být jenom hormonální reakce v puberte

Dotaz

Pavel, 11.06.2018, 14:03:50

Dobrý den, když se zjistí rakovina varlete, tak se musí varle odstranit nebo je možnost i jiné možnosti.

ne, musí se odstranit

Levé varle

Tomáš Resl, 11.06.2018, 12:09:13

Dobrý den, před 3 měsíci jsem navštívil urologa kvůli bolesti pod levým varletem. Při ultrazvuku vše v pořádku a moč také v pořádku. Antibiotika mi nepomohli, ale asi za 3 týdny bolest odezněla a teď se mi začíná znovu ozývat. Nechci se cpat antibiotiky. Můžete mi poradit děkuji.

Bohužel bez klinického yšetření to nejde, problém je velmi všeobecný a navíc, já nejsem urolog ale dětský onkolog

Michal, 10.06.2018, 14:22:13

Dobrý den, při samovyšetření jsem zjistil, že jedno varle je lehce měkčí a citlivější než druhé. Je to běžné? Děkuji za odpověď.

ano, pokud nejsou přítomny žádné jiné problémy, tak není třeba mít strach

Varle

Michal, 10.06.2018, 10:20:30

Dobry den, dnes jsem si nahmatal na spodni konci varlete neco jako zilku. Vede pres spodni konec varlete, je dlouha tak 2 cm a siroka tak dva milimetry. Vede zrejme do nadvarlete. Je pomerne poddajna. Mam navstivit lekare? Dekuji. M

ne, není nutné

Michal, 08.06.2018, 22:08:23

Nahmatal jsem si na pravém varleti bulku, nachází se nahoře kousek od nadvarle. Pokud dobře uchopím varle, jde vidět ta bulka. Není moc velká, asi tak půl cm. Na dotek je jako kamínek, ale ne až tak tvrdý. Jiné příznaky nemám. Je mi 16. Jedná se o nádor? Děkuji za odpověď.

to nemohu potvrdit ale ani vyloučit, jednoznačně doporučuji návštěvu lékaře a vyšetření ultrazvukem - vyšetření nebolí.

Chlupatý penis

Lhota Krystof, 06.06.2018, 09:25:18

Dobrý den, Vím, že to neni k tématu varlat, ale k penisu. Začali mi růst chlupy ze samostatného penisu až k žaludu a netuším jak bych se toho mohl zbavit. Je to notmální nebo jsem jedniny. Děkuji za odpověď.

s tím Vám neumím poradit, fakt ne

varlata se samahýbou a trochu pobolívají

Vladimír Strnad, 02.06.2018, 08:38:24

Dobrý den, před 3měsíci jsem úspěšně dokončil léčbu Hotkingova lymfomu(chemoterapie+ozařování), ted se mi varlata sama hýbou, to vím, že je asi normální, ale trochu i bolí, bolest není stálá, občas to bolí míň občas víc, bolest jde i trochu do podbřišku, na pár dní to vypadalo, že je to úplně pryč, ale zase se to vrátilo, jinak tvarově se zdají v pořádku, teplotu nemám. Je mi 43let. Děkuji za odpověď .

myslím, že jste jen trochu přecitlivělý, ale pokud Vás to trápí, tak si o tompromluvter se svým lékařem. Není obvyklé, že Hodgkinů lymfom by infiltroval varlata

Jiří P., 26.05.2018, 23:13:46

Dobrý den. Mám jedno varle trochu zakulacené a větší(zakulacení jsem si všiml až v posledních měsících). Před rokem jsem na něm měl zánět nadvarlete. To druhé je menší a celé hrbolaté, není tak kulaté a občas pobolívá. Mám to řešit? Co to může být?

už jste psal několikrát to stjené, a odpověděla jsem....tak si to přečtěte.....

Bulka na varleti

Jan Novák, 21.05.2018, 16:42:12

Zdravím, je mě 15 let a před delší dobou jsem si na levém varleti nahmatal bulku která se podobal bedaru byla na začátku byla bílá když jsem si na varle sáhnu tak trochu bolelo tato bolest trvala pár dní po nějaké době bulka zmizela... Co to bylo/je bojím se abi to nebyl nějaký nádor či tak něco..

pokud je to na kůži, tak se nemusíš bát, že je to nádor. Přečti si informace na této vebové stránce.