Poradna

Bojíte nebo stydíte se na něco zeptat? Zkuste anonymní internetovou poradnu, kde vám odborníci pod vedením primářky dětské onkologie v Brně MUDr. Viery Bajčiové, CSc. zodpoví vaše dotazy. Na dotazy se budeme snažit zareagovat v co nejkratším termínu.

Vložit nový dotaz

povinné položky

dotaz

Petr, 28.03.2017, 13:48:14

Dobry den, mam dotaz kdyz zatahnu bricho tak mi jezdi leve varle nahoru a dolu, a zezadu na varleti se mi udelala bulka ktera jde chytit mezi prsty, je to zezadu na levem varleti, nevite co to muze byt?

nejsem děda vševěda, může to být ledacos....

Dotaz

Lenka xxx, 25.03.2017, 21:13:21

Dobrý den, paní doktorko. Přítel má pocit, že se mu zvětšilo jedno vafle, prý má jedno jako ořech a druhé jako pěst. Mně to tak nepřipadá, jen trošku je jedno větší. Nechce jít samozřejmě k lékaři, ale strach má. Myslíte, že opodstatněný? Děkuji za odpověď. (Věk 52 let)

I normálně může být jedno varle větší, ale ne zásadně. Pokud se velikost varlat nemění, je vše v pořádku. Pokud jsou na pohmat stejně gumovitá, taky dobře. Pokud je ale varle na pohmat tuhé, tvrdé, je lepší k lékaři jít. Když má strach, tak nevím, proč k lékaři nejde. Čeká, až by se mu případný nádor rozšířil a metastazoval do těla?

spermatokokela

Pišta, 14.03.2017, 11:41:10

Zdravím dneska som bol na kontrole u urologa ale povedal ze je všetko ok ale mal som na papieri napisane spermatokokela tak by som rad vedel o čo ide

stačí si jít na google a přečíst si definici, rozšíření semenotvorných kanálků, nic nebezpečného

varlata

anonym, 06.03.2017, 21:36:35

a jinak za uplynulych 6mesicu mozna vice s varlaty nemam zadny jiny problem jen tam citim tu bolicku to je vse

není to nutné řešit

varlata

anonym, 06.03.2017, 21:01:06

Dobrý den, je mi 17 let a už půl roku mozna vice mám bulku na vrchu varlete ktera je nekdy menší a někdy větší nekdy je velka zhruba cca 4mm mozna méňe a další den si sáhnu na bulku a je velka cca 1mm bulka nebolí na druhem varleti mam taky bulku cca na stejnem miste ale mnohonásobně menší že jí skoro necítím.Jinak z bulkou nebo varleti problémy nemám.

4mm na povrchu varlete není nic nebezpečného rozhodně to není nádor, není nutné mít obavy

Peter, 06.03.2017, 15:56:25

Dobrý deň, prosím vás o radu. Po pritlačení na ľavej strane podbruška pociťujem ťahavu bolesť v ľavom semenniku. Poprípade keď sa zohnem alebo inak vyvyniem tlak na lavu časť podbrušku. Semenník je na dotyk nebolestivy a opticky nezmenený. Pred týždňom som bol nachladnuty inak som zdravotné v poriadku. Viete mi poradiť čo by to mohlo byt?

to je skutečně velmi nespecifický problém, který na dálku nelze vyřešit. Nemáte drobnou kýlu? Rozhodně to není problém, který patří do rukou onkologa, tedy si nemyslím, že by jste se musel bát nádoru. Pokud by Váš problém trval, objednejte se k lékaři.

Jiri, 06.03.2017, 06:52:08

Dobry den, na pravem varleti jsem si nahmatal drobnou bulku o prumeru asi 1mm, jedna se spise o drobnou nerovnost, ktera na druhem varleti neni, ale pri prejeti prstu je citit. Nemuze to byt zacinajici nador?

myslím, že ne,při velikosti 1mm nelze hovořit o bulce

Jakub, 22.02.2017, 23:16:28

Dobrý den, na pravém varleti jsem si nahmatal bulku. Nedokáži odhadnout velikost, přijde mi poměrně velká. Mohu s ní trochu pohybovat a kontakt s ní mě ani trochu nebolí. Mám se něčeho obávat? Děkuji za odpověď.

nejsem děda vševěda. Pokud je to hmatná bůlka tak doporučuji navštívit urologa a ultrazvuk varlete. Nádor sám o sobě nebolí.

Opět varikokéla

Pavel, 19.02.2017, 23:20:25

Omlouvám se, ale chtěl jsem dodat že mám ty žilky spletené (mají 5-6mm dohromady) ne že mám jednu žilku tak velkou.. Děkuji.

odpověď je stejná, toto není problém

Varikokéla

Pavel, 19.02.2017, 23:06:43

Dobrý večer.. Nedávno jsem četl že varikokéla je velmi nebezpečná a vy říkáte že není.. chtěl bych se tedy zeptat jak to je. Já mám asi 5-6mm varikokélu na levém varleti a nevím jestli je nutno to řešit když mě nebolí a nějak nezatěžuje.. nehrozí mi neplodnost? Případně v jaké velikosti je varikokélu třeba řešit. Děkuji za odpověď.

-6 mm varikokéla nebezpečená není. Nutno řešit varikokélu, která dělá klinické potíže nebo je velká a může způsobit poruchy krevního zásaobení varlete - proto to i bolí