Trochu metod pro zlepšení psychického zdraví online

0

Být online může představovat spoustu alternativ, jak se spojit, studovat a sdílet to, na čem vám záleží, ale navíc to přináší i své osobní výzvy. Pokud jste někdy zažili stres, závist, osamělost nebo způsob nízkého sebevědomí nebo sociální úzkosti kvůli sociálním sítím nebo internetu, vězte, že nejste sami. Zde je pět nápadů, jak pečovat o svou duševní pohodu a být typ online.

Věnujte velkou pozornost tomu, jak sociální média a online obsah ovlivňují vaše pocity, nápady a činy. Jak se ve vás cítí? BLOG – Cítíte se při čtení zpráv informovaní nebo vás stresuje? Pohled na fotky vašich přátel na oslavě vás těší nebo vám závidí? Podíváte se ráno nejprve na svůj smartphone, abyste se dozvěděli nejnovější zprávy, nebo jen ze zvyku?

Vyhněte se obsedantnímu hledání nepříznivých informací online

Identifikace toho, proč jste online a jak se díky tomu cítíte, vám může pomoci nastavit ty nejlepší soukromé hranice v době, kdy trávíte čas na sociálních sítích nebo jiných aplikacích. Není vždy rozumnou odpovědí přestat sledovat nebo nahlásit někoho, kdo, ať úmyslně nebo ne, negativně ovlivňuje vaše pocity; alternativně se můžete pokusit ztlumit nebo omezit obsah z účtů, ze kterých se necítíte dobře. Je důležité si uvědomit, že ne každá maličkost, kterou vidíte online, je skutečná, dokonce ani to, co pochází od vašich kamarádů, ať už na vás mají jakýkoli vliv.

Buďte si vědomi

Na internetu je spousta pěkných nástrojů a obsahu, které mohou pomoci všem aspektům psychické pohody a pohody – od meditačních aplikací, které vám umožní relaxovat a soustředit se, až po platformy, které pomáhají rozvíjet smysl pro identifikaci a vnímání sebe sama. zůstat ve spojení a vzájemně se podporovat. Existuje mnoho pěkných online studijních nástrojů, které vám umožní usilovat o něco nového, například kreslení nebo jóga, které vám nabízejí nové kognitivní a kreativní dovednosti, stejně jako on-line programy, abyste zůstali zdraví a relaxovali.

Zkuste hledat povznášející, pozitivní obsah a tvůrce, které byste mohli pozorovat, jako jsou sportovci, zpěváci, kuchaři, autoři nebo další mladší lidé, kteří diskutují o tématech, která je zajímají. Nezapomeňte, že můžete navíc využít internet a sociální média k vyhledání odborné pomoci a informací o psychické pohodě, kdykoli budete chtít.

9a49805a73

Chraňte sebe a ostatní online

Zkontrolujte nastavení soukromí ve všech svých sociálních profilech. Zakryjte webové kamery, pokud je nepoužíváte. Při registraci do online aplikací a společností buďte opatrní, zejména pokud jde o uvádění celého jména, adresy nebo obrázku. Pokud se můžete zapojit do jedné věci, kterou jste mohli vidět nebo ovládat online, bylo by dobré promluvit si s dospělým, kterému důvěřujete, například s rodičem nebo učitelem, nahlásit epizodu na související platformě (nezapomeňte zdokumentovat snímek obrazovky ) a vyhledejte si počty péče o psychickou pohodu a služeb ve vaší zemi, abyste získali více pomoci.

Můžete také podpořit ostatní tím, že budete naslouchat jejich online zkušenostem, rozpoznáte známky toho, že spolužák, kamarád nebo dokonce cizí člověk není v pořádku nebo je ve stresu, a pomůžete jim získat potřebnou pomoc.

Vyberte si laskavost

Slova mají váhu a je třeba dvakrát předpokládat, co sdílíme. čtyři. Vyberte si laskavost
Využijte sociální média pro dobrou věc sdílením pozitivního a podpůrného obsahu se svými přáteli, domácnostmi a spolužáky. Můžete například dát někomu vědět, že si to myslíte, nebo se můžete pozitivně vyjádřit k příspěvku, který sdílel. Pokud se přistihnete, že odpovídáte na zprávu nebo publikujete nepříznivými frázemi, zastavte se a přemýšlejte o tom, zda je možné vyjádřit to, co potřebujete říci, jedním jiným způsobem, nebo o tom mluvit tváří v tvář.

Pokud čtete nebo přijímáte zprávy nebo obsah, který vám prostě připadá zastrašující nebo urážlivý, měli byste je zablokovat a nahlásit. Slova mají váhu a je důležité dvakrát předpokládat, co sdílíme. Všichni máme moc být laskaví a dělat druhé šťastnými: rozvíjejte lásku, ne nenávist!

Buďte přítomni a spojte se se skutečným životem

Trochu metod pro zlepšení psychického zdraví online

Hranice, která odděluje webový a offline svět, se může zdát stále rozmazanější, což brání schopnosti žít v současné vteřině a uspokojení naší vrozené touhy po lidském kontaktu. Přistihli jste se někdy, že přerušujete to, co děláte, abyste to zveřejnili na sociálních sítích, nebo procházeli příběhy svých kamarádů jako alternativu k vyvolání a sestavení, abyste viděli, co dělají? Je nezbytné se každou chvíli pokusit odpojit sociální média a dát si pauzu a také trávit čas s rodinou a přáteli ve skutečném životě, na místě, kde je to bezpečné.

Zkuste si stanovit realistické osobní cíle, podobně jako nezvedat telefon nebo nechodit surfovat během první hodiny dne (plýtvá to energií a zvykne vás vstřebávat nefiltrované informace) nebo jen dříve než matrace. Činnosti jako meditace, nebo zavolání přítele, asistovat, představuje podobnou stimulaci, ale odcházíte, cítíte se cíleněji a uvolněněji. Podpora zdraví? Nebo se prostě potřebujete o daném tématu naučit něco navíc? Více informací se dozvíte zde.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here